A filmek világa tele van olyan apró részletekkel, amelyekre a hétköznapi néző talán sosem figyel fel. Ezek az érdekességek sokszor utalások más művekre, rejtett poénok vagy éppen szándékos filmes trükkök, amelyeket csak a legnagyobb rajongók észlelnek. Összegyűjtöttünk néhány izgalmas tényt és apróságot, amelyek a mozik titkos kincsei közé tartoznak.
A Pixar filmstúdió híres arról, hogy minden filmjében elrejt apró utalásokat más alkotásaikra. Például a Toy Story-sorozatban feltűnő Pizza Planet teherautó szinte minden Pixar-filmben látható. Az Egy bogár élete című filmben éppen egy fűszál mögött parkol, míg a Némó nyomában című alkotásban egy korallzátony mellett úszik el. Egy másik ikonikus részlet az A113 felirat, amely a stúdió művészeinek régi tanterme előtt tiszteleg.
Nagyon durva: feltűnt, hogy Bridget Jones apukája Indiana Jones rektora? Jim Broadbentről sosem tudtuk, hogy Bridget Jones apukájaként mivel foglalkozik (azon kívül, hogy papucsférj a felesége mellett) Nos, mi rájöttünk: rektor azon az egyetemen, ahol Indy tanít az Indiana Jones és a kristálykoponya királyságában...
A legendás képregényalkotó, Stan Lee szinte minden olyan filmben felbukkan, ami a Marvel Univerzumban játszódik. Ezek a cameók a rajongók egyik kedvenc részletévé váltak. Például a Bosszúállók: Ultron kora című filmben Lee egy veteránt játszik, aki részeg lesz Thor italától, de van ahol futárként, vagy csupán járókelőként bukkan fel. Bár ezek a megjelenések rövidek, mindig humorosak és kreatívan illeszkednek a történetbe.
A Vissza a jövőbe trilógia tele van apró, átgondolt részletekkel. Például az első részben a Twin Pines Mall nevű bevásárlóközpont nevére utaló tábla a film végére Lone Pine Mallra változik, miután Marty az időutazás során elütötte az egyik fenyőfát. Ezek az apró változtatások azt mutatják, hogy az időutazás valóban megváltoztatja a múltat és a jelent.
A Star Wars-filmek híresek az apró, szinte észrevétlen poénjaikról. Például a Baljós árnyak szenátusi jelenetében E.T.-hez hasonló lények is feltűnnek a háttérben, utalva Steven Spielberg és George Lucas barátságára. Emellett a rohamosztagosok híres bakijára is sok rajongó felfigyelt: az Új remény című filmben az egyik rohamosztagos beveri a fejét egy ajtókeretbe – ezt a hibát később szándékosan megtartották.
A Mátrix filmekben a színeknek különleges jelentésük van. A való világ jelenetei hideg, kékes árnyalatúak, míg a Mátrixban játszódó részek zöld tónusúak, ezzel is jelezve a két világ közötti különbséget. Ráadásul a Mátrix kódja, amely a képernyőkön lecsorgó zöld szövegként jelenik meg, valójában japán szusi receptekből áll.
Nolan filmjei, különösen az Eredet és a Dunkirk, az idővel való játék mesterművei. Az Eredet esetében a filmzenét szándékosan lassították, hogy az alvásban tapasztalt időérzékelést tükrözze. A Dunkirkben pedig három különböző idővonalat követhetünk, amelyek a film végére egyetlen mozzanatban találkoznak – ezt a rendező zseniálisan építette fel a feszültség fokozására. A Csillagok közt egyik jelenetében az idő múlását a zenével érzékeltették, a metronómszerű hang jelezte, hogy mennyi idő telik el a Földön, amíg a főhősök Miller bolygóján vannak. Ezért veszítenek Cooperék hosszú éveket az árhullám miatt.
Bill Paxton a mozi legnagyobb hőse: harcolt a Terminátorral, az Alien xenomorfjaival és a Predátorral is. Igaz, mindhárom megölte: az 1984-es Terminatorban nagyszájú csavargót játszott, akit még a film elején megölt Arnold Schwarzenegger. A bolygó neve halálban Hudson közlegényt játszotta, a Ragadozó 2-ben pedig Jerry Lambertet, de mindkét filmben szörnyű halála volt. A színészt rengeteg alkotásban láthattuk, például a Twisterben, de már nincs velünk, egy szívműtét utáni komplikáció miatt 2017-ben meghalt.
Quentin Tarantino híres arról, hogy filmjei ugyanabban az univerzumban játszódnak. Például Vincent Vega a Ponyvaregényben (Pulp Fiction) Mr. Blonde testvére a Kutyaszorítóban.
Peter Jackson A Gyűrűk Ura trilógiája tele van rajongói csemegékkel. Viggo Mortensen például az egyik jelenetben ténylegesen eltörte a lábujját, amikor belerúgott egy sisakba – és a fájdalmát megörökítő kiáltás bekerült a végleges filmbe. Egy másik érdekesség, hogy Gollam szemében néha a Gyűrű tükröződését láthatjuk, jelezve annak hatalmát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.