Ennyit ér Jack Sparrow magánszigete: luxus, amit csak kevesen engedhetnek meg maguknak

Panoramic aerial view of the north cape of Long Island, The Bahamas, with the famous Columbus monument on a cliff reaching out into the turquoise sea
Shutterstock/Copyright (c) 2022 Sven Hansche/Shutterstock. No use without permission. - Sven Hansche
menő luxus befektetés
Hófehér homok, lengedező pálmafák, hűs kókuszvíz, vagy egy isteni koktél. Mi kell még a tökéletes luxushoz? Semmi sem lehetetlen, de mindennek ára van. A világon csak néhány ember tudhat magáénak egy-egy magánszigetet, ezt a kiváltságot ugyanis tényleg csak kevesen engedhetik meg maguknak.

A magánszigetek világa valóban a luxus egyik csúcsa, amelyet csak a leggazdagabbak engedhetnek meg maguknak. Egy ilyen sziget birtoklása nemcsak presztízsértékkel bír, hanem teljes elszigeteltséget, nyugalmat és szabadságot is kínál tulajdonosainak. Cserébe van néhány nehézség, amivel meg kell küzdeni, de hát sehol sincs kolbászból a kerítés.

magánsziget
Magánszigetek: elég egy kis darab a a paradicsomból
Forrás: Shutterstock

Magánszigetek: a luxus bizony lemondásokkal jár

Szigetet birtokolni nem könnyű. Először meg kell találni a megfelelő földdarabot, tájékozódni kell az adott ország törvényeiről, majd ki kell csengetni egy szép kerek összeget, hogy a földhivatalban is irigyen nézzenek ránk. A beruházáshoz ráadásul nem feltétlenül elég egy lottónyeremény, szóval érdemes előtte osztani szorozni, hogy ne döntse nyomorba a családi kasszát a szigetvásárlás. 

Mennyibe kerül egy magánsziget?

Az árak rendkívül széles skálán mozognak. Egy kisebb, kevésbé fejlett sziget ára néhány százezer dollártól kezdődhet, míg egy exkluzív, infrastruktúrával ellátott trópusi sziget akár több százmillió dollárba is kerülhet. Ha mindezt forintra váltjuk, akár milliárdos összeg is lehet a vége, szóval egy lottóötöst is el lehet verni a luxustelekre. 

Példák:

    •    Karib-térség: Egy kisebb sziget akár 1-2 millió dollárért is megvásárolható, míg a Bahamákon vagy a Brit Virgin-szigeteken egy fejlettebb magánsziget 10-50 millió dollárba kerülhet.

    •    Európa: Görögországban vagy Horvátországban akár néhány millió euróért is találni kisebb magánszigeteket.

    •    Csendes-óceán: A Fidzsi-szigetek vagy a Maldív-szigetek területén a luxus szigetek ára akár 100 millió dollár fölé is emelkedhet.

A fenntartás költségei

A vásárlás csak az első lépés – a fenntartás költségei is jelentősek lehetnek. Elég, ha csak arra gondolunk, hogy a világ szebbik végén lévő szigetünkön nincs áram, sőt, sok esetben ivóvíz sem, az internetben meg ne is reménykedjünk. Az infrastruktúra kiépítése újabb költség, és ha már luxusról van szó, személyzet is kell, mégsem moshatjuk fel magunk a konyhát, ha már ennyi pénzt adtunk egy szigetért. 

A magánszigetek vonzereje

A szupergazdagok körében a magánszigetek birtoklása státuszszimbólum és befektetés is egyben. Emellett kiváló lehetőséget nyújtanak luxusüdülőhelyek, ökoturisztikai központok vagy akár teljesen önellátó, fenntartható életterek kialakítására.

Számos híresség és milliárdos fektetett be magánszigetekbe, hogy elkerülje a nyilvánosságot és élvezhesse a természet nyugalmát. Íme néhány példa:

  •     Richard Branson – Necker Island (Brit Virgin-szigetek)

A Virgin-csoport alapítója az egyik legismertebb szigettulajdonos. Necker Island egy exkluzív, luxusszolgáltatásokkal ellátott sziget, amely vendégek számára is bérelhető. Kapaszkodj: egy éjszaka 100 ezer dollárba kerül. 

  •      Johnny Depp – Little Hall’s Pond Cay (Bahama-szigetek)

Úgy tűnik Jack Sparrow-nak a valóságban is bejött a lakatlan sziget feeling. A színész 2004-ben vásárolta meg ezt a kis szigetet, méghozzá 3,6 millió dollárért.  A pletykák szerint egy 8 millió dolláros jacht repíti el a kikötőbe, ahol havi 3-400 ezer dolláros rezsivel teljes személyzet várja. Az energiát napelemek biztosítják, a sziget strandjait pedig a családtagjairól nevezte el. A szomszédok is menők: Az egyik oldalon David Copperfield, a mások oldalon Eddie Murphy a tulajdonos, szóval náluk kell csengetni, ha elfogy a tojás.  És hogy mennyire zárt a sziget? Az alábbi videó szerint nem nagyon. 

  •  Leonardo DiCaprio – Blackadore Caye (Belize)

DiCaprio nemcsak birtokolja ezt a szigetet, hanem fenntartható ökoturisztikai paradicsommá alakította, ahol a luxus és a környezetvédelem találkozik.

  •     Shakira – Bonds Cay (Bahama-szigetek)

Az énekesnő egy befektetői csoporttal közösen vásárolta meg ezt a szigetet, amelyet művészek és milliárdosok számára alakítanak ki. 

Bár a legtöbb ember számára elérhetetlennek tűnik egy magánsziget megvásárlása, egyre több exkluzív bérlési lehetőség jelenik meg, így az élmény egy rövid időre akár elérhetővé is válhat.

Micsoda fogások! Ezt ették kedvenc hírességeid az Oscar-gála utáni partinNanushka Café: divat és gasztronómia találkozása a New York-i divathétenElképesztő luxusvillát vásárolt Selena Gomez és vőlegénye: most te is megnézheted!

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.