Sokszor olyan gyorsan telnek a napok, hetek, hónapok, hogy ha nem írjuk fel magunknak, talán fel sem tűnik, hogy az otthonunk tele van olyan használati tárgyakkal, amelyeknek a cseréje már réges-rég aktuális lett volna. A gond csak az, hogy ezek a tárgyak egy idő után komoly baktériumtelepekké válnak és károsan hatnak az egészségünkre.
A párnát minimum kétévente, de inkább gyakrabban érdemes cserélni, ugyanis olyan poratkák, baktériumok és gombák tenyésznek meg benne, amelyeket lehetetlenség mosással kiűzni. A poratkákat szabad szemmel nem lehet látni. Testük elhalt hámsejtjeivel táplálkoznak és főleg párnákban, matracokban, különböző textíliákban telepednek meg. Ha ezeket belélegezzük, allergiás reakciót válthatnak ki a szervezetünkben.
A fogkefét, vagy az elektromos fogkefe fejét minimum háromhavonta vagy gyakrabban érdemes cserélni. A régi fogkefén olyan baktériumok halmozódnak fel, amelyek súlyosan károsíthatják a szájüreg belsejét, ráadásul az elhasználódott fogkefe sörték nem tisztítanak megfelelően, így a fogmosás sem lesz elég hatékony. A fogkefe rendszeres cseréje segít megelőzni a fogszuvasodást és az ínygyulladást.
Nagyon fontos, hogy a mosogatószivacsot rendszeresen, minimum 1-2 hetente cseréljük. A mosogatás következtében nagyon hamar nagyon sok baktérium telepedik meg rajta – ugyanis a nedves környezet a legideálisabb a bacik szaporodásának. Egyes kutatások szerint a mosogatószivacsban több baktérium is lehet, mint a WC kagylóban. Bár a fertőtlenítés is hasznos, a gyakori cserével biztosra mehetünk.
A hajkefét 8-10 havonta érdemes cserélni, de rendszeres tisztításuk is elengedhetetlenül szükséges, ugyanis ahogy a fésűn felhalmozódnak a hajszálak, az elhalt hámsejtek és a hajápoló termékek, úgy a gombák és a baktériumok is rohamtempóban szaporodnak. Ez rendkívül káros lehet a fejbőrnek, korpásodást és a hajszálak roncsolását is okozhatja.
A szakértők szerint az ágyneműt hetente kell mosni. Az alvás során ugyanis az ágynemű napi szinten érintkezik a bőrünkkel, így magába szívja az izzadtságot és más testnedveket, ami baktériumok megjelenéséhez vezet. Fontos, hogy az ágyneműt magas hőmérsékleten mossuk, hogy elpusztítsuk a kórokozókat.
A törölközőt legalább hetente egyszer érdemes cserélni, de ha gyakran zuhanyozunk – reggel és este is – akkor akár gyakrabban is szükséges lehet. A törölköző nedves környezetet biztosít a kórokozóknak, így azok kitűnően tudnak villámgyors tempóban szaporodni.
Bizony, nem elég a vágódeszka időnkénti fertőtlenítése, ugyanis a késsel bevisszük a különböző baktériumokat a vágódeszka belsejébe, így egészségünk érdekében célszerű 3-4 havonta – a használat gyakoriságához mérten – cserélni a vágódeszkát is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.