A pehelykabátok kellemes meleget biztosítanak télen, védelmet nyújtanak a hideg ellen, anélkül, hogy túl nehezek vagy terjedelmesek lennének. Viszont a pehelykabátok idővel ugyanúgy koszosak lesznek, mint bármelyik másik ruhadarab. A pehelykabátokat azonban nem csak speciális tisztítással lehet rendbe hozni, jó hír, hogy néhány egyszerű trükkel és tippel otthon is könnyedén kimoshatod őket, hiszen a kabát mosás egyáltalán nem bonyolult. A pehely kabát nedvesen különös figyelmet igényel, az alábbiakban összegyűjtöttük, mire érdemes figyelned, hogy ne sérüljön a kabátod a tisztítás során. A kabátmosásnak szabályai vannak, amiket nem árt betartani. Ebben segítünk!
Ha a kabátodon látható foltok vannak, érdemes még a mosás előtt kezelni őket a hatékonyabb tisztítás érdekében. Egy biológiai alapú folttisztító csodákra képes, de egy egyszerű házi keverék is remekül működik: keverj össze 1 rész mosogatószert 2 rész hidrogén-peroxiddal. Ez a megoldás kiválóan eltávolítja az ételfoltokat és a szennyeződéseket. Hagyd a keveréket legalább egy órán át hatni a foltokon, mielőtt mosnád a kabátot.
Mindig ellenőrizd a saját kabátod mosási és szárítási útmutatóját a pontos részletekért.
Fontos, hogy a mosás előtt eltávolíts minden nem mosható részt a kabátról. Például, ha műszőrme van rajta, az általában gombokkal vagy cipzárral van rögzítve, így könnyen levehető. Ezenkívül, mielőtt betennéd a kabátot a mosógépbe, zárd össze a cipzárakat, gombokat és tépőzárakat, hogy elkerüld az anyag megsérülését mosás közben.
Jó hír, hogy a legtöbb pehelykabát mosható elöltöltős mosógépben vagy olyan felültöltős mosógépben, amelyben nincs keverőlapát. (Sajnos a keverőlapát károsíthatja a pehelytöltetet.) Bár a legjobb, ha kifejezetten pehelyhez készült mosószert használsz, egy gyengéd, enyhe mosószer is megteszi, de ami elengedhetetlen, hogy hagyd ki a centrifugálást! Jobb, ha a kabátot lecsepegteted, és/vagy szárítógépben szárítod.
A pehelykabátot kímélő programon, langyos vízben, 30 °C-on érdemes mosni, hogy hosszú távon megőrizd az anyag épségét. Ha elérhető, válaszd az „extra öblítés” opciót.
Fontos, hogy minden pehelykabátot külön moss, így elegendő helye lesz a gépben mozogni. Bár nem kötelező, de érdemes lehet egy második öblítőprogramot is lefuttatni, hogy biztosan ne maradjon szappanmaradék a kabáton. Ha ezt az extra öblítést hideg vízzel végzed, még az energiafogyasztást is csökkentheted.
Kézi mosás esetén áztasd be a pehelykabátodat legfeljebb 60 percre a mosdókagylóban. Itt is használj pehelyspecifikus mosószert, majd öblítéskor finoman nyomkodd ki a felesleges vizet (ne csavard ki!), majd kövesd az alábbi szárítási lépéseket.
Soha ne csavard ki a téli pehelykabátot, még ha nehéz is. Ha szükséges, óvatosan rázd le róla a felesleges vizet, miközben megtartod a súlyát. Várd meg, amíg a kabát teljesen megszárad, mielőtt újra felvennéd vagy eltennéd. Ellenkező esetben a kabát is, te is vizesek és kellemetlen szagúak lesztek. Amikor a mosás befejeződött, óvatosan vedd ki a pehelykabátot — ne lepődj meg, nehéz lesz —, majd fektetve helyezd egy ruhaszárítóra. Az időjárástól függően körülbelül 24–48 órát vesz igénybe, amíg teljesen lecsepeg és megszárad. Szárítás közben időnként rázd fel, különösen a nedves pehelycsomók környékén. Amikor a kabát szinte teljesen megszáradt, tedd alacsony hőfokon a szárítógépbe, és rendszeresen ellenőrizd. A pehely kabát töltetét még jobban felpuhíthatod, ha bedobsz mellé 2–3 teniszlabdát. Ez segít fellazítani a pelyheket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.