A népi gyógyászatban
A sütőtököt már az indiánok is gyógyhatású ételnek tartották. A népi gyógyászatban máj- és vesebetegségek, szívműködési zavarok esetén alkalmazták. A megfázásos betegségekre – mint a tüdőgyulladás, nátha, köhögés – is hasznos. Egyébként kiváló béltisztító, és az immunrendszer erősítésében is fontos szerepe van. Alacsony kalóriatartalma miatt diétázók számára is kiváló étel, rosttartalma segíti az emésztést. Fogyasztása szebbé teszi bőrünket, a pattanások kezelésében különösen nagy segítséget jelenthet.
Vitaminok
A csodás narancssárga színéből is látszik, hogy rengeteg béta-karotint tartalmaz, amit a szervezetünk A-vitaminná alakít, de a béta-karotin antioxidáns is, ami a daganatok kialakulásában felelős szabad gyökök ellen hat. Az A-vitamin megelőzi a szem betegségeit, és a bőr szépségéért is felel. A bőr üdeségét a sütőtökben megtalálható rengeteg B-vitamin is támogatja. Az idegrendszer megfelelő működését és a szervezet méregtelenítését is segíti ez a vitamin. A sütőtök C-vitaminban is igen gazdag, ami az immunrendszer legfontosabb támogatója. Az E-vitamin lassítja a sejtek öregedését, és a béta-karotinhoz hasonlóan antioxidáns hatása van.
Ásványi anyagok
A sütőtök az ásványi anyagoknak is bő forrása: magas a kálium-, foszfor-, vas-, réz- és mangántartalma. A benn lévő kálium miatt vérnyomáscsökkentő és vízhajtó hatása is van. Foszfortartalma az anyagcsere és az idegrendszer megfelelő működéséhez és a fogak egészségéhez is nélkülözhetetlen. A vasnak az oxigén és szén-dioxid szállításában van fontos szerepe, a réz támogatja az immunrendszert, és gyulladáscsökkentő hatása is van. A mangán az anyagcsere-folyamatok megfelelő működésében segít, ráadásul szintén antioxidáns is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.